Oyunu Üreten: Ozan Gültepe
Doğum Yılı:2011
Üretim Tarihi:17.01.2022
Oyunun Amacı:Kahramanımız Arfbot, virüslerden kaçmalı, adalardan geçmeli, kendisine verilen sürede toplaması gereken aletleri de alarak portala geçmelidir.
Oyunun Açıklaması:Kahramanımız Arfbot’un temel amacı, zararlı yazılımlarla dolu adalardan virüslere yakalanmadan geçerek hedefteki güvenli yazılım portalı “Safe Arf” a ulaşmaktır. Arfbot, hedefe ulaşmak için “W-A-S-D” veya klavyedeki ok tuşlarıyla hareket ettirilmelidir. Adaların her biri yeni bir seviyedir. Adalar zararlı yazılımlarla dolu internet sitelerini temsil etmektedir. Adalar gittikçe büyümektedir. İnternet bağlantısını temsil eden kalaslardan geçilerek adalar arası geçiş sağlanmaktadır. Ulaşılacak “Safe Arf” portalı ise, güvenli internet anlamına gelmektedir. Adalarda bulunan virüslere en fazla iki kere yakalanılabilir ve üçüncü kez dokunulduğunda oyun kaybedilecektir.
Arfbot, kahramanca ilerlediği bu yolda kalkan, kılıç ve kilitleri de toplamalıdır. Toplanan bu aletler, Arfbot’u güvenli yazılım portalı “Safe Arf”a ulaştıracak puanları kazandıracaktır. Her bir aletin puanları şu şekildedir: Kılıç:10, Kalkan:1, Kilit: 4 (Araçlarımız, güvenli yazılımın sembollerini temsil etmektedir.)
Aletlerin toplanması zorunlu değildir ancak alınacak skoru etkiler. Ayrıca, Arfbot’un bu hedefe ulaşması için süresi kısıtlıdır. 1 dakika 30 saniye içerisinde portala ulaşılamazsa oyun kaybedilecektir. Kısıtlı süresi olduğunu ve acil bir iş başarması gerektiğini belli etmek ve oyuncunun işi zorlaştırmak için siren sesine benzer bir müzik vardır.
Oynayanlara başarılar dilerim, umarım oynarken zevk alırsınız 🙂
Platform:MakeCode Arcade

Bu oyun ArfBot Oyun Kodlama Yarışması © için yapılmıştır. Diğer oyunlar için buraya tıklayınız.

Arama Motorunu ArfBot ( arfbot.com ) yap, haber ve sürprizler için takipte kal!